HAKKIMIZDA

HAKKIMIZDA

Özel Adem Ceylan Teknik Koleji

“Milli Eğitim programımızın, Milli Eğitim siyasetimizin temel taşı, cahilliğin yok edilmesidir.”

M. Kemal Atatürk

Dünya markalarının tercihi Gebze Güzeller OSB

Gebze Güzeller OSB Yönetim Kurulu Başkanı Adem Ceylan: “OSB’mizdeki tüm firmaların çözüm ortağıyız.” Hayata geçirdiği projelerle fark yaratan Gebze Güzeller Organize Sanayi Bölgesi (Gebze Güzeller OSB), bünyesindeki dünya çapında firmalar ve onlara sunduğu hizmetleriyle Türkiye’nin örnek OSB’lerinden biri. Gebze Güzeller OSB Yönetim Kurulu Başkanı Adem Ceylan; “Yıllardır emek verdiğimiz, gecemizi gündüzümüze katarak bugünlere getirdiğimiz Gebze Güzeller OSB, sadece bizim değil, tüm Türkiye’nin gururudur. Başarı tesadüflerden ibaret değildir; başarmak için canla başla çalışmak gerekir. Uluslararası arenada faaliyet gösteren büyük ölçekli şirketler bizleri tercih ediyorsa bunun arka planında benim ve yönetici arkadaşlarımın büyük payı vardır. Gebze Güzeller OSB’de biz şirketlere engel değil, çözüm üretiyoruz. Sanayicilerimizin maliyetini düşürecek çalışmalara ve işbirliklerine odaklandık” diye konuşuyor.

Gebze Güzeller OSB’nin Türkiye’nin ilk OSB’lerinden biri olduğunu vurgulayan Adem Ceylan, modern altyapısı, Scada sistemi, su ve enerji tasarruf sistemleri, güneş enerji sistemleri ve daha birçok teknolojik özelliğiyle dünya markalarının tercih ettiği bir OSB konumunda olduklarını söylüyor: “Kocaeli’nin örnek sanayi alanlarından biri olan Gebze Güzeller OSB, 2016 yılı itibariyle yüzde 100 doluluğa ulaştı.”

“Tüm OSB’ler için model olabilecek bir okula sahip olacağız”: Adem Ceylan, sanayicilerin ihtiyaç duyduğu ‘nitelikli ara eleman’ ihtiyacını karşılayacak bir meslek lisesi projesi yürüttüklerini anlatıyor: “İnşaatı devam eden okulumuzun tüm masraflarını kendimiz karşılıyoruz. Adem Ceylan Meslek Lisesi adı ile eğitim-öğretime başlayacak okulumuz, 40 sınıflı, 1700 öğrencili, 5 laboratuvarlı, kapalı spor salonu, açık spor tesisleri, 500 kişilik tribün kapasiteli bir kapalı spor sahası ile mesleki eğitim-öğretimin yanısıra birçok spor dalının icra edilebileceği bir kampüs olarak hizmet verecek. ‘Elektrik, Elektronik, Makine, Metal ve Lojistik’ olmak üzere 5 ana bölüm bulunacak okulumuz, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olacak ancak bizim tarafımızdan yönetilecek. Bilim ve teknolojinin ışığında, sanayicilerin beklentilerini karşılayacak ve onlarla aynı dili konuşabilecek öğrenciler yetiştireceğiz. Sadece bölgemiz için değil ülkemizdeki tüm OSB’ler için model olabilecek bir okula sahip olacağımızı düşünüyoruz.”

Adem Ceylan, Gebze Güzeller OSB bünyesinde kadınların istihdamına katkı sağlamak gayesiyle hayata geçirdikleri kreş projesi neticesinde OSB içerisinde her açıdan mükemmel olarak tanımlanabilecek bir anaokul bulunduğunu da aktarıyor: “Anaokulun tüm masraflarını kendimiz karşıladık ve eşimin adı verilmiştir. ‘Nurşen Ceylan Anaokulu’ eğitim-öğretimde ihtiyaç duyulabilecek tüm donanımlara ve gerekli altyapıya sahip. Okulumuz, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak eğitime devam ediyor.”

Güneş enerjisini hayata geçiren ilk OSB: OSB’de ilk önce rüzgar enerji üretim kapasitesini ölçmek için ‘Rüzgar Tribünü’ inşa ettiklerini, daha sonra güneş enerji sistemlerini hayata geçiren ilk OSB olduklarını dile getiren Adem Ceylan, “Birçok OSB’de henüz düşünce aşamasında olan ‘Güneş Enerji Sistemleri’, Gebze Güzeller OSB’de çalışır duruma geldi. 650 bin Avro’yla 6 bin 500 m2 alan üzerine sistemleri yerleştirdik ve üretim yapıyoruz. Günlük en yüksek 720 KW’lık ortalama ise 500 KW’lık enerji üretimi sağladık” açıklamasını yapıyor.

“TÜBİTAK Laboratuvarı kurulacak”: Gebze Güzeller OSB içerisinde TÜBİTAK’ın bir laboratuvarı olacak ve doğrudan TÜBİTAK bu laboratuvarda çalışmalar yapacak. Ceylan, Bölge sanayicileri ve meslek lisesi öğrencileri açısından bu laboratuvarın büyük bir ilham kaynağı olacağı kanaatinde olduğunu ifade ediyor

Misyon

Misyon yazmak, iş planı kadar önemli bir araçtır. Misyon, birkaç kısa ve öz cümle ile işletme hedeflerinizin özünü ve bunların altında yatan felsefeleri gözler önüne serer. Misyonunuzu oluştururken müşterilerinize, çalışanlarınıza, tedarikçilerinize ve topluma ne iş yaptığınıza dair sinyalleri vermesi gerekir.

Misyonunuz, işinizin her özelliğini yansıtmalıdır: Sunduğunuz ürün çeşitlerini ve ürünlerin doğasını, fiyatlandırmayı, kaliteyi, hizmeti, pazar pozisyonunu, büyüme potansiyelini, teknoloji kullanımını ve müşterilerinizle, çalışanlarınızla, tedarikçilerinizle, rakiplerinizle ve toplumla olan ilişkilerinizi.

Vizyon

Misyondan farklı olarak vizyon gelecekte ulaşılmak istenen en uç noktadır. Vizyon, misyon değerlerini gerçekleştirmek için kurumun nasıl bir ruha bürüneceğini ifade eder. Vision kelimesinden Türkçeye uyarlanmış bu kelime kurumun misyonu doğrultusunda ulaşmayı umduğu noktayı temsil eder. Vizyon önemlidir çünkü öngörülülüğü temsil eder. Vizyon bir kurumun ileride varacağı noktanın-ki bu nokta hep kendini yenileyecektir- fotoğrafının şimdiden çekilmesidir. Kurumun vizyonu açık ufukluluğunun da en büyük simgesidir.

550
Öğrenci
1000
Mezun Öğrenci
40
Derslik
28
Öğretim Görevlisi